«یتیم عبدالله» در دامان صحرا، شخصیتش نشو و نما می‌­کند و گرد و غبار کاروان کفر و کدورت…

یادداشت‌ها، مجموعه‌ای از کوتاه‌نوشته‌های حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی است که در موضوعات مختلف و به فراخور مناسبت‌های گوناگون نگاشته شده است. مکتوباتی که از نثری روان برخوردار بوده، به زیور آیات و روایات زینت یافته و با ادبیات غنی فارسی ملاحت پیدا کرده‌اند. یادداشت‌های حاضر توسط حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی، در روزهای نمایندگی مجلس یازدهم تألیف شده و توسط هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، در صحن عمومی و در میان نمایندگان مردم، توزیع گشته است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

میلاد پیامبر رحمت

 

جلوه جمال محمدی و عظمت کمال احمدی، عاشقان وصال سرمدی را جان جانان شد. ذات ذوالجلال، اراده ظهور جمال کرد تا «عین الکمال» را در چهره «محمود الخصال» محمد مصطفی(ص) به­‌نمایش گذارد.

«ربیع المولود»، زمان موعود، میلاد مسعود محمود گردید و حبیب حضرت محبوب، قدم به عرصه وجود گذاشت تا پایه‌­های قصر قیصرها و ستون کاخ کسری­‌ها، بشکند و آتش فتنه­‌ای را که فتنه انگیزان به پا کرده‌­اند خاموش گرداند.

«یتیم عبدالله» در دامان صحرا، شخصیتش نشو و نما می‌­کند و گرد و غبار کاروان کفر و کدورت، بر دامن کبریایی‌­اش ننشیند. رفته رفته «محمد یتیم» ، «محمد امین» می‌­شود و «یتیم عبدالله» ، «اَمین خلق الله» و سپس در راستای «سُلوک اِلَی اللّه» به مرتبت بلند «حَبیبَ الله» دست پیدا می‌کند.

قبای زیبای «اِنّک لَعلی خُلق عَظیم» بر قامت رسایش راست می­‌آید و چتر پر برکت «رَحْمَتٌ لِلْعالَمین» بر سرش باز می­‌گردد تا مفهوم عینی حدیث شریف «لَولاک لَما خَلَقْتُ الاَفْلاک» تحقق نماید.

از برکت فرمان «قم فَانْذِر» قیام قائمان قبله به وجود آمد و با آهنگ «اِنَّما الْمُومِنون اِخوه» زمینه «و رَبَّک فَکَبِّر» آماده گردید.

امروز انقلاب اسلامی ایران به رهبر شخصیت ممتاز جهان عصر ما علمدار قبیله قبله حضرت امام خامنه­‌ای که در ستیز با «بوسفیان­‌ها» و «بوجهل‌­ها» شکوهمندانه به پیش می­‌تازد را جلوه‌­ای از آن «مِصباحُ المُنیر مُحمَّدی» می­‌دانیم و درخشش وحدت بخش این مائده آسمانی که از کلام پاک منادی وحدت، فرزانه فرزند پیامبر اکرم حضرت امام خمینی چشم جان­‌ها را روشن می­‌سازد از شکوه و والایی خاصی برخوردار است.

هفته وحدت، در میلاد باسعادت حضرت ختمی مرتبت، بر تشنگان وادی انسانیت به ویژه بر مجاهدان فی سبیل الله و خانواده­‌های شهیدان مبارک و مبارک باد./ز

سیدرضا تقوی

نماینده مردم شریف تهران