حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه توانا با اشاره به سخنان آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در صحن  مجمع عمومی سازمان ملل گفت: سخنان رئیس جمهور کشور ما در دنیا روشنگرانه و بصیرت افزا بود. سیاست‌های جمهوری اسلامی را به خوبی به تمام دنیا تفهیم کرد و بازتاب بسیار خوبی در جهان پیدا کرد. به دلیل اینکه سخنان رئیس جمهور جنبه حمایت از حقوق بشر و مظلومان جهان را داشت مورد توجه تمام ملت‌ها قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سخنان آیت‌الله رئیسی در میان سخنان همه رؤسای جمهور، چهره‌ها و شخصیت‌هایی که در جلسه مجمع حضور داشتند بیشتر مورد توجه قرار گرفت، تصریح کرد: رییس جمهور از چند جهت قابل توجه رسالت خود را در تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در صحن علنی مجمع سازمان ملل به خوبی انجام داد و از حقانیت قرآن و حقوق بشر به خوبی دفاع و حمایت کرد. همچنین به جهانیان ابلاغ شد که حقیقت و حقانیت قرآن غیر قابل تحریف است.

*دفاع رئیس جمهور از قرآن، دفاع انسانیت از کتابی آسمانی بود

مشاور رئیس جمهور در امور حوزه و روحانیت با بیان اینکه درست است قرآن کتاب مسلمین است، اما این کتاب برای کل بشر نازل شده و بشریت را هدایت می‌کند و پاسدار ارزش‌های انسانی بشر است، اظهار کرد: بخش اصلی صحبت‌های آیت‌الله رئیسی مربوط به دفاع از امت اسلامی، قرآن و رهنمود‌‌های بسیار ارزشمند آن بود. وی به نمایندگی از انسانیت و بشریت نیز از کتاب آسمانی به خوبی در جهان دفاع کرد.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین تقوی با تأکید بر اینکه سوزاندن قرآن و تحریف آن نمی‌تواند جلوی نور افشانی قرآن، کتاب مسلمین را بگیرد، گفت: رئیس جمهور به عنوان یک نماینده مسلمان و عالم دینی کشوری اسلامی توانست از قرآن به بهترین شکل دفاع کند و دشمنی مستکبرین را نسبت به قرآن و حقیقت آن به صراحت بیان کند. این حرکات مذبوحانه کشور‌های غربی نمی‌تواند حقیقت قرآن را پنهان و از صحنه جهانی دور کند. قرآن یک کتاب انسان‌ساز و تمدن ساز برای تمام بشریت است .

*رئیس جمهور از تناقض غرب در مسائل مختلف پرده برداشت

تقوی با اشاره به اینکه رئیس جمهور با صراحت تمام و بهترین شیوه توانست تناقضاتی را که دولت‌های غربی در سیاست‌ خارجی خود دارند در این مجمع توضیح دهد، افزود: شما دولت‌های غربی موضع خود را در حرف و عمل مشخص کنید! از یک طرف ادعای مخالفت با تروریسم را دارید ولی از طرف دیگر سازمان‌های تروریستی را پشتیبانی می‌کنید، آن‌ها را آموزش می‌دهید، مجهز به سلاح می‌کنید و همین نیرو‌ها را به جان مردم منطقه و ملت‌ها می‌اندازید.

مشاور رئیس جمهور در امور حوزه و روحانیت گفت: با داعش به زبان مخالف هستید، از طرف دیگر سردار رشید اسلام و جبهه مقاومت، حاج قاسم سلیمانی را که جزء نامدارترین مبارزان با تروریسم جهانی بودند را به شهادت رساندید، این تناقض را در شما دولت‌های غربی چگونه باید حل کرد؟

**پروندۀ صلح آمیز هسته‌ای ایران، تناقضی دیگر در سیاست‌ورزی غرب

حجت‌‌الاسلام والمسلمین تقوی با بیان اینکه دولت‌های غربی ادعای حقوق بشر و دفاع از حقوق زنان را دارند، گفت: در زندان‌های دولت‌‌های غربی چقدر زن و مادر گرفتار هستند و هیچ مشکلی هم از نظر آن‌ها ندارد، از حقوق بشر صحبت می‌کنید، پس چرا از شرایط دولت‌های خود چیزی نمی‌گویید؟ آن‌ها بشر نیستند!؟

وی با اشاره به سخنان شفاف رئیس جمهور در راستای حقوق بشر، اظهار کرد: ملت فلسطین، یمن، سوریه، لبنان و عراق که با پشتیبانی شما دولت‌های غربی در معرض حمله داعش قرار گرفتند حقوق بشر اینجا معنا نداشت؟ شما دولت‌های غربی تنها شعار حقوق بشر را سر می‌دهید.

مشاور رئیس جمهور در امور حوزه و روحانیت به دولت‌های غربی که مدعی حقوق بشر هستند، گفت: شما دولت‌های غربی با این تناقض‌ها و جنایاتی که در دنیا انجام می‌دهید، پیرو چه تفکر و مکتبی هستید؟ آیا این تفکری شیطانی نیست که تنها منافع شخصی خود را در نظر می‌گیرید و با نگاهی برتری‌جویانه فقط خود را بشر می‌دانید؟ این مسأله و دیدگاه بسیار خطرناک است.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی افزود: شما دولت‌های غربی با صنعت هسته‌ای کشور ما که برای خدمت به مردم، رشد و توسعه کشور در نظر گرفته شده است، مخالفت می‌کنید؛ اما رژیم صهیونیستی مجهز صدها کلاهک هسته‌ای است و حتی کشور آمریکا اولین کشوری بود که از سلاح هسته‌ای به بدترین شکل استفاده کرد و مردم ژاپن را در چشم برهم زدنی ازبین برد. شما مجرم هسته‌ای هستید آن وقت از جمهوری اسلامی می‌خواهید فناوری صلح آمیز هسته‌ای نداشته باشد؟ این چه تناقضی است که در سیاست‌های دولت‌های غربی مشاهده می‌شود.

*تحریم دارویی، جنایت بزرگ مدعیان حقوق بشر بر علیه ملت ایران

وی با بیان تحریم‌‌های زیاد ایران و در فشار قرار دادن ملت ایران توسط دولت‌های غربی، تصریح کرد: ملت و دولت ایران با توجه به تمام تحریم‌ها باز هم قدرتمند ایستادگی کردند و گام های موثری را در صدد پیشرفت و توسعه کشور برداشتند. از مهم‌ترین تحریم‌ها علیه ایران دارو است، شما حتی دارو که جزء واجبات هر کشور است را از ملت ایران مضایقه کردید چگونه صحبت حقوق بشر را مطرح می‌کنید؟.

مشاور رئیس جمهور در امور حوزه و روحانیت تصریح کرد: در هر کجای دنیا که جنگ و فتنه باشد شما دولت‌های غربی دست دارید اگر شما در این مسائل دخالت نکنید جنگ و فتنه برچیده خواهد شد. مثل جنگ اوکراین و روسیه، قاتل اصلی شما دولت‌های غربی هستید.جمهوری اسلامی ایران همیشه در مسائل جنگ و نزاع‌های بین‌المللی مواضع مشخصی داشته و می‌داند که این‌گونه مسائل با گفتگو حل خواهد شد.

*قوت سخنان رئیس جمهور نشأت‌گرفته از حمایت ملت

حجت‌‌الاسلام والمسلمین تقوی خاطر نشان کرد: حمایت ملت از رئیس جمهور در قوت سخنانش در مجامع بین‌المللی تاثیرگذار بود، ما باید قدر این نعمت را بدانیم، ملتی آزاده، که چهل و چند سال مقاومت کرده‌اند و رئیس جمهوری انتخاب کردند که حرف دل این مردم آزاده را در بزرگترین مجامع بین‌المللی شفاف، بی‌پرده بیان کند و علیه قدرت‌های ظالم افشاگری کند.

وی با اشاره به تاثیر سخنان رئیس جمهور در سطح بین‌الملل و داخل کشور ایران بیان کرد: روشنگری گام بلندی به سوی آینده‌ای روشن است. بنابراین این افشاگری‌ها در عرصه بین‌الملل دارای ارزش است و در داخل کشور نیز به مردم حس غرور و عزت می‌دهد، ملت ایران به داشتن چنین رئیس جمهور و نماینده‌ای آگاه افتخار می‌کنند.