حجت الاسلام سید رضا تقوی که برای حضور در همایش مجمع علما و روحانیون استان سمنان به مرکز استان سفر کرده بود در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره جهاد تبیین، تاکید کرد: معظم له بارها و بارها درباره تبیین به خصوص برای نسل آتیه ساز ایران اسلامی تأکیدات مکرری داشتند که این نشان از اهمیت تبیین دارد.

وی با بیان اینکه تمام فعالان فرهنگی، روحانیان و شبکه تبلیغی، مساجد و پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی، دانشگاهیان و نخبگان و… باید در زمینه تبیین بکوشند، تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان جهاد تبیین یک الزام و ضرورت برای کشورمان محسوب می‌شود.

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت با بیان اینکه تبیین اهدافی دارد که باید با کار جهادی به آن دست یابیم، ابراز داشت: ترویج روحیه جهادی و انقلابی در زمره اهدافی است که در جهاد تبیین می‌بایست مد نظر قرار گیرد.

تقوی با اشاره به اینکه در کنار بهره گیری و ترویج روحیه جهادی و انقلابی، وحدت و یکپارچگی دیگر هدفی است که ما باید در جهاد تبیین به آن دست یابیم، بیان کرد: با اهداف مذکور می‌توانیم در عرصه جهاد تبیین و ایجاد تمدن نوین اسلامی طبق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی به موفقیت‌های چشمگیری دست یابیم

وی با اشاره به نزدیکی دهه فجر، افزود: یکی از موضوعاتی که در این ایام باید به آن توجه داشت، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان ایران اسلامی است که امروز تحت هجمه‌های جنگ ترکیبی دشمنان قرار دارند.

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت با بیان اینکه دشمنان سعی دارند تا پهلوی را بزرگ جلوه داده و خدمات انقلاب اسلامی را کوتاه بشمارند، بیان کرد: تبیین مسائل می‌تواند در مقابل این توطئه دشمنان بایستد.

تقوی با بیان اینکه جهاد تبیین رسالت‌ها و مسئولیت‌هایی را بر دوش متولیان فرهنگی و نهادهایی که در خط مقدم نبرد هستند، قرار داده است، تاکید کرد: امروز برای تحقق جهاد تبیین نیازمند سازماندهی صحیح و اصولی داشته‌ها و ظرفیت‌هایمان هستیم.

وی با بیان اینکه سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی در خط مقدم جهاد تبیین هستند لذا رسالت سنگینی در این زمینه دارند، بیان کرد: باید به بهره گیری از ظرفیت‌ها و ارزش‌ها تبیین را به صورت عملی و جهادی در کشورمان به خصوص برای نسل جوان، داشته باشیم.