عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از نمایشگاه «معرفی گزیده ای از دستاوردهای جهاد دانشگاهی» در تاریخ 15 اسفندماه 1401 با بیان اینکه جهاد دانشگاهی از نهادهای بسیار ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، گفت: جهاد دانشگاهی باید پناهگاه نیروهای اندیشمند دانشگاهی به ویژه اندیشمندانی که پشت و پناهی ندارند اما ایده و فکر سازنده دارند، باشد.

بازدید سید رضا تقوی از نمایشگاه جهاد دانشگاهی

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در جریان بازدید از نمایشگاه «معرفی گزیده ای از دستاوردهای جهاددانشگاهی» با بیان اینکه جهاد دانشگاهی از نهادهای بسیار ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، گفت: این نهاد در حوزه‌های علم، ابتکار، نوآوری و فناوری خدمات بسیاری را به انقلاب و کشور انجام داده است.

وی ضمن اشاره به دستاوردهای فرهنگی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: آنچه که در این نمایشگاه نظر من را به خود جلب کرده، دستاوردهای فرهنگی جهاد دانشگاهی و فعالیت‌ هایی است که در حوزه نشر ارزش‌ های دینی و قرآنی انجام داده است، به عنوان مثال خبرگزاری بین‌المللی قرآن در این زمینه کارهای بسیار ارزشمندی را انجام داده و به نوعی یک حرکت قرآنی در سطح بین‌المللی محسوب می‌شود. این رسانه قرآنی با دفاتر خارجی که دارد در تلاش است معارف قرآنی را به گوش جهانیان برساند.

بازدید سید رضا تقوی از نمایشگاه جهاد دانشگاهی

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از کارکردهای رو به جلوی جهاد دانشگاهی را در رشته‌ های علوم انسانی دانست و در این رابطه گفت: این نهاد در حوزه مباحث علوم اجتماعی به ویژه آسیب ‌شناسی اجتماعی اقدامات مؤثر و سازنده‌ای را انجام داده است.

تقوی این موضوع که نهاد خانواده مورد توجه جهاد دانشگاهی قرار دارد را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: نهاد خانواده در مصون نگاه داشتن جامعه در برابر جنگ فرهنگی که دشمن علیه ما به کار گرفته نقش اثرگذاری دارد. در تفکر دینی ما خانواده محل امنی است و اسلام به خانه و خانواده اهمیت فراوانی می‌دهد و نهاد خانواده حقوقی دارد که ضروری است به آن بها داده شود و در این بین جهاد دانشگاهی توانسته مردم را با حقوق خانواده و فرزندان را با حقوقشان آشنا سازد.

بازدید سید رضا تقوی از نمایشگاه جهاد دانشگاهی

وی در ادامه گفت: به هر حال امروز برخی مسائل سبب شده تا خانواده‌ های ایرانی با مشکلاتی مواجه شوند و اینکه آمار طلاق روند افزایشی داشته واقعا موجب نگرانی است، لذا از جهاد دانشگاهی انتظار می‌ رود در حوزه تقویت بنیان‌ های خانواده گام ‌های بیشتر و پرقدرتی را بردارد. البته ناگفته نماند آثاری که در این نمایشگاه مشاهده کردم گویای اهتمام این نهاد انقلابی در حوزه تحکیم نهاد خانواده است.

بازدید سید رضا تقوی از نمایشگاه جهاد دانشگاهی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این موضوع که جهاد دانشگاهی باید پناهگاه نیروهای اندیشمند دانشگاهی به ویژه اندیشمندانی که پشت و پناهی ندارند – در صورتی که از ایده و فکر خوب و سازنده برخوردار هستند- باشد، تاکید کرد: به عبارت دیگر پژوهشگران و مبتکرانی وجود دارند که نمی‌دانند باید طرحشان را به کدام نهاد و چگونه ارائه دهند یا معرفی کنند و در اینجا جهاد دانشگاهی می ‌تواند این ارتباط را برقرار سازد تا دیگر پشت در اتاق مسئولان منتظر نمانند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: متأسفانه افراد زبان‌ باز در بعضی مناصب جای افراد لایق و شایسته را که ایده و طرح کارآمدی دارند، گرفته ‌اند و جهاد ‌دانشگاهی می ‌تواند در زمینه تحقق شایسته سالاری در کشور اثرگذار باشد.

بازدید سید رضا تقوی از نمایشگاه جهاد دانشگاهی

 

بازدید سید رضا تقوی از نمایشگاه جهاد دانشگاهی