حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی یکشنبه ۹ بهمن‌ماه سال 1401 مجلس شورای اسلامی بیان کرد:‌ این روزها شاهد رفتار کینه‌توزانه و جسارت‌آمیز تعدادی از مردم کشورهای غربی علیه کتاب آسمانی مسلمانان، قرآن کریم بوده‌ایم؛ اینک با این کتاب نورانی و کلام وحیانی به سخن می‌نشینیم؛

ای کتاب کریم و ای نور مبین تو مسافر آسمانی و از آسمان به زمین آمدی تا ما زمینیان را به آسمان ببری، تو از عرش آمدی تا فرشیان را عرشی گردانی، نفاق را به وفاق و تفرقه را به وحدت و جهل و جاهلیت را به دانش و مدنیت برسانی، تو هدیه خدای مهربان ما هستی در مدرسه تربیتی تو علی(ع)، فاطمه(س) حسین(ع) و زینب(س) پرورش یافته‌اند.

از آغاز ظهور و حضورت که پرده از چهرۀ زیبایت گرفتی مستکبرین و منافقین و مترفین در برابرت صف‌آرایی کردند. هارون‌ها و قارون‌ها، فرعون‌ها و نمرودها کمر به‌قتل تو گرفتند ولی خدای مهربانت گفت: «انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون». آنان که کعبه خانۀ توحید را بت‌خانه قرار داده بودند و از لات و هبل و عزی نگهبانی می‌کردند با تمام توانشان در برابر تو ایستادند، تو قله‌سان و صخره‌گونه بت‌ها را شکستی و کوس رسوایی ابوجهل‌ها و ابولهب‌ها و ابوسفیان‌ها را به‌صدا درآوردی.

سید رضا تقوی نطق پیش از دستور

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه یادآور شد: ای قرآن عزیزم؛ و ای همۀ هستی ما، تو زن را از لجنزار چاه جاهلیت بیرون کشیدی و مصونیت و شخصیت او را در سنگر عفاف و حجاب تضمین نمودی، امروز فریب خوردگانی به سنگر حجاب و عفاف لگد می‌ زنند و زرسالاران و سرمایه‌داران جهانی جاذبه‌های زن را برای شهوت‌پرستان شیطان صفت به حراج می‌‌گذارند ولی بدانند میلیون ‌ها نفر از زنان زینب‌گونه و قهرمانان میدان عفت و عزت، آزادی انسانی و آزادگی عاشورایی را پاس می‌دارند و به کوری چشم شهوت پرستان شیاد، قله‌‌های دانش و بینش را دوشادوش مردان فتح خواهند کرد و نهضتی همه جانبه را در سطح جهان با مایه‌های مکتب مهدوی به وجود خواهند آورد.

تقوی تاکید کرد: تو بعد از ۱۴۰۰ سال بر قطار زمان سوار شده‌ای و از میان کوه و کمر تاریخ گذشته‌ای تا دراین دوران به ما رسیدی، شخصیتی همانند امام خمینی(ره) را پرورش دادی تا با انقلاب عظیمی، زلزله‌ای در جهان جهانخواران ایجاد نماید و در نهایت فجر را تو به ما هدیه دادی، با شعار شورآفرین «نصر من الله و فتح قریب» که تو بر زبان ما نهادی، میدان مبارزه را گرم نگه داشتیم، با «فاستقم کما امرت» به ما استقامت آموختی، با «لا تیأسوا من روح‌الله» روح امید در کالبد ما دمیدی، با «اعدوا لهم مااستطعتم بقوه» قدرت دفاعیمان را تقویت نمودی، با «یزکیهم و یعلمهم الکتاب» سلمان‌ ها و ابوذرها و بلال‌ها و مقدادها را تربیت کردی، مطهری‌‌ها و بهشتی‌ها، باکری‌ها و بروجردی‌ها، ابو مهدی‌ها و سلیمانی‌ها در مکتب تو تربیت شده‌اند.

نطق پیش از دستور سید رضا تقوی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کینه‌توزان سیاه دل غربی در سوئد، دانمارک، فرانسه و آمریکا به صورتت چنگ انداخته‌اند و به تو بی‌احترامی کرده‌اند: «نیش عقرب نه از ره کین است * اقتضای طبیعتش این است».

اینان از نسل اسلاف جنایتکاری هستند که سرزمین‌های ملت‌های ضعیف را غارت کرده‌اند و انسان‌های مظلوم را به بردگی بردند، پرونده سیاه و سابقۀ تاریک این فرزندان نامشروع بر کسی پوشیده نیست، آیا اینها نمی‌دانند که بیش از یک میلیارد مسلمان کتاب آسمانی‌شان را چون جان عزیزشان عزیز می‌دارند. بغض‌های مسلمانان علیه اینان انباشته می‌شود و روزی چون آواری بر سرشان خواهد ریخت.

تو نور خدایی و و دشمن نمی‌تواند نور تو را خاموش کند «کی شود خورشید از پُف مُنطَمَس * کی شود دریا ز پوز تو نجس * مه‌فشاند نور و سگ عو عو کند * هرکسی بر تینت خود می‌تند»

وی در ادامه عنوان کرد: از خودمان هم بگوییم، عذر تقصیر به پیشگاه قرآن می‌آوریم. ما در امر به معروف و نهی از منکر اهمال و بی‌توجهی کردیم، دروازه‌های فضای مجازی را به ‌روی دشمنان قسم خورده خود باز کردیم تا ذهن و ضمیر فرزندانمان و مردمانمان را از دروغ، شایعه، توهین به مقدسات، بی‌حرمتی به ولایت و نظام اسلامی و رهبری عزیزتر از جانمان، پر کنند، ما باید پاسخگوی شهیدان امنیت که با تیر و تیغ فضای مجازی به شهادت رسیده‌اند، باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید از همان آغاز سفیر فرانسه را از کشورمان بیرون می‌کردیم، باید از بین‌المجالس کشورهای اسلامی می‌‌خواستیم تا کشورهای اسلامی به صورت دسته جمعی اعتراض نمایند. گروه‌های دوستی در مجلس باید اعتراض خود را به طرف مقابل خودشان در کشورهای دنیا اعلام می‌کردند، مگر ما از قرآن بالاتر هم داریم؟ برای این بی‌حجابی‌ها،‌ پرده‌دری‌ها، برهنگی‌های برنامه ‌ریزی شده چه کرده‌ایم؟ باید مجلس اقدام کند.

نطق پیش از دستور سید رضا تقوی