حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی مشاور رئیس‌جمهور در امود روحانیت، در جمع طلاب و روحانیون یزد افزود: جنگ فرهنگی، روانی و تبلیغاتی جزو برنامه‌های محوری دشمن برای تضعیف اعتقادات و ضربه زدن به ارزش‌های دینی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه جنگ امروز ما یک جنگ تمام عیار فرهنگی است که دشمنان نظام و انقلاب اسلامی با دروغ پراکنی ذهن مردم را در اختیار می‌گیرند تا به اهداف خود برسند اظهار کرد: باید نهادهای فرهنگی، دینی و آموزشی رسالت خطیر خود را برای خنثی کردن توطئه‌ها انجام دهند.

سید رضا تقوی جهاد تبیین یزد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: باید در موضوع مهم و راهبردی جهاد تبیین همه مردم و مسئولان به خصوص نهادهای فرهنگی با قوت و قدرت عمل کنند و هم دستاوردهای ارزشمند نظام و انقلاب را بگویند و همچنین مردم را از توطئه‌های دشمنان آگاه سازند.

تقوی تاکید کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران به رغم تمامی توطئه‌های دشمنان مرزها را پشت سر گذاشته و ایران قوی تر شده و دستاوردهای عظیمی در بخش‌های مختلف دارد و مهمتر اینکه یک قدرت منطقه‌ای و حتی جهانی است که موجب نگرانی امریکایی‌ها شده است.

سید رضا تقوی جهاد تبیین یزد

تقوی بیان کرد: در داخل کشور نیز دستاوردهایی بزرگ در  بخش‌های مختلف علمی و دانش بنیان، دفاعی ، ماهواره‌ای و بسیاری دیگر از بخش‌ها داشتیم که کمتر تبیین شده است و باید نهادهای فرهنگی و تبلیغی در این خصوص مهم بیش از گذشته اقدام کنند.

وی گفت: آنان که می‌گویند چرا باید در شرایطی که با مشکلات معیشتی روبرو هستیم به فکر تولید موشک باشیم باید گفت: اگر موشک نداشته باشیم امنیت نداریم و اگر امنیت نداشته باشیم نه تولیدی در کشور خواهیم داشت و نه تحصیلی و نه آرامش و آسایشی خواهیم داشت.

سید رضا تقوی جهاد تبیین یزد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اغتشاشات اخیر کشور گفت: قوه قضاییه نباید با دستگیر شدگان مدارا کند و مماشات مصلحت نیست و باید با قدرت برخورد شود و همه مردم و مسئولان دارای بصیرت و درایت باشند.

 

سید رضا تقوی یزد