حجت الاسلام و المسلیمن سید رضا تقوی در نشستی با مشاوران امور روحانیت استانداری های سراسر کشور با اشاره به اینکه در شرایط کنونی باید از همه جهات کمک حال دولت و شخص ریاست محترم جمهوری کشور باشیم، گفت: رئیس محترم جمهوری همواره از نقد و گفت و گو استقبال کرده است.

وی با تصریح بر اینکه دولت سیزدهم با روحیه مردمی و با تمام ظرفیت در میدان خدمت به مردم حضور دارد، افزود: افتتاح طرح های عمرانی در استان های کشور نشان از تلاش شبانه روزی دولت دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حرکت های بزرگ اقتصادی دیر نتیجه می دهد، اما اثرات مثبت بر زندگی و سفره معیشتی مردم می گذارد.

تقوی افزود: سفره مردم بسیار مهم است و در این خصوص بایستی همه مجموعه نظام در تقویت توان معیشتی جامعه کمک کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود به وقایع اخیر کشور اشاره کرد و گفت: «دشمن به دنبال ناامن کردن کشور بود که تلاش دشمن مثل همیشه با شکست و ناکامی مواجه شد.»

حوزه فعالیت روحانیت در استانداری های سراسر کشور از دیگر محورهای مورد اشاره حجت الاسلام و المسلمین تقوی در این نشست بود که گفت: حوزه کاری روحانیت در استانداری ها باید روشن و از ظرفیت آنها برای تبیین و روشنگری سیاست ها و اقدامات دولت استفاده بیشتر شود.

وی افزود: روحانیت معزز در استانداری های سراسر کشور ظرفیت خوبی در کمک به تحقق برنامه های راهبردی و کلیدی دولت، نظیر افزایش جمعیت و تحکیم خانواده دارند.

عضو شورای هماهنگی ارتباطات رئیس جمهوری با حوزه و روحانیت، مردمی کردن کارها و تقویت ارتباط دولت با بدنه جامعه را از دیگر ظرفیت های روحانیت در استانداری ها خواند و گفت: روحانیت معزز با حضور در مساجد، نماز جمعه و هیات های مذهبی در ارتباط و تعامل نزدیک با آحاد جامعه است و این امر فرصت مناسبی برای تبیین گری سیاست ها و همراه ساختن بیشتر مردم با برنامه های دولت است.

وی از مشاوران امور روحانیت استانداری ها خواست: با جامعه خواص و نخبگان استان در تعامل و همفکری مداوم باشند و از ظرفیت های این بخش برای تحقق هر چه بیشتر سیاست های دولت در استان ها کمک گیرند.

عضو شورای هماهنگی ارتباطات ریاست جمهوری با حوزه و روحانیت اظهار کرد: باید با اطلاع رسانی مناسب و دقیق اقدامات و تلاش های دولت در حوزه های مختلف عمرانی و اقتصادی را تشریح کنیم.