تمام تلاش دشمن این است که مغزها را در اختیار بگیرد؛ دشمن اعتقاد دارد که با تفکری مواجه است که اندیشه غرب را به چالش کشیده بنابر این با همه وجود به صحنه آمده است…

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی، مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت، در همایش بصیرتی جهاد تبیین که با حضور ائمه جمعه، روحانیون و طلاب استان بوشهر برگزار شد با اشاره به معنی جهاد تبیین اظهار داشت: تلاش نفسگیر و مشقت همان جهاد تبیین است؛ جهاد صحنه‌های مختلفی دارد همچون، فرهنگی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی؛ اما امروز در عرصه جهاد تبیین هستیم که نوعی جهاد فرهنگی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: جهاد تبیین اگر نباشد، جهاد شمشیر هرچه باشد از بین می‌رود، در واقع آنچه را که جهاد شمشیر را تکمیل می‌کند جهاد تبیین است، همچون حماسه عاشورا.

سید رضا تقوی جهاد تبیین بوشهر

وی با بیان اینکه دشمن روی ارزش‌های دینی و فرهنگی متمرکز شده و از این طریق در ذهن‌ها نفوذ می‌کند گفت: تمام تلاش دشمن این است که مغزها را در اختیار بگیرد؛ دشمن اعتقاد دارد که با تفکری مواجه است که اندیشه غرب را به چالش کشیده بنابر این با همه وجود به صحنه آمده است.

تقوی با اشاره به پیامد کرونا تصریح کرد: در چند سال اخیر کرونا باعث شد تا فرزندان این سرزمین به ناچار در اختیار فضای مجازی قرار گیرند؛ این نسل فرزندان آموزش و پرورش نیست بلکه فرزندان فضای مجازی است و در اغتشاشات اخیر کشور هم همین نوجوانان و جوانان را در کف میدان دیدیم.

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت با اشاره حضور روحانیت در تمامی صحنه در طول ۴۳ سال بعد از انقلاب گفت: در این ۴۳ سال بعد از انقلاب این روحانیت بود که مردم را صحنه نگه داشت؛ پرنفوذترین و پرقدرت‌ترین جریانی که می‌تواند در جامعه مؤثر باشد روحانیت است و ما افرادی نیستیم که بخواهیم از این صحنه خارج شویم.

سید رضا تقوی جهاد تبیین کاشان

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور، خط کاری دشمن را تخریب جمهوری اسلامی عنوان کرد و ابراز داشت: اعتبارزدایی از نظام، تخریب شخصیت‌های نظام از طریق شایعه پراکنی، برچسب مفسد زدن به مسئولان برای ترویج بی اعتمادی و تغییر دیدگاه مردم، تشویق به هنجارشکنی، بزرگ جلوه دادن ضعف‌ها و نادیده گرفتن خدمات و موفقیت‌ها خط کاری این روزهای دشمن است.

وی همچنین به ویژگی‌های ناآرامی‌های اخیر در کشور پرداخت و گفت: اقتصادی نبودن شعارها برخلاف سال‌های گذشته، حمله به نهادهای دینی همچون روحانیت و حوزه علمیه و مساجد، تمرکز بر روی زنان برای کشته سازی، استفاده از نوجوانان و جوانان برای شرکت در ناآرامی‌ها برخی از ویژگی‌های آشوب های اخیر در کشور است.

تقوی به اقتدار ایران اسلامی پرداخت و گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران از یک قدرت هسته‌ای، ماهواره‌ای و دفاعی به وسیله موشک‌های قدرتمند خود برخوردار است و به قدرتی رسیده که آمریکا را به جلسه برجام راه نمی‌دهد، این قدرت ایران است.