حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی، نماینده مردم تهران و مشاور ریاست جمهوری در مراسم بزرگداشت عفاف و حجاب و پاسداشت حریم خانواده در شهرستان ورامین که در تاریخ 21 تیرماه 1402 همزمان با هفتۀ عفاف و حجاب برگزار شد، اظهار داشت: دشمن در تهاجم فرهنگی خود نسل آینده را هدف قرار داده است و باید نسبت به این نسل حساس باشیم.

وی گفت: یکی از مسائل بحث انگیز در جامعه و در طول تاریخ موضوع پوشش بوده است، هر مکتب و مرامی وظایف پیروان خود را نسبت به پوشش مشخص می‌کند، پوشش در زندگی یک مسأله اساسی است و هر مکتبی متناسب با اعتقادات خود سعی می‌کند برای پیروان خود حد و حدودی را مشخص کند.

نماینده مردم تهران افزود: پوشش در فرهنگ اسلامی بخشی از فرهنگ جامعه به حساب می‌آید، ما گاهی با پوشش‌مان صحبت می‌کنیم و از طریق پوشش می‌توانیم فرهنگ مردم را شناسایی کنیم‌.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی بیان کرد: بسیاری از اقوام و انسان‌هایی هستند که خودشان را با لباس شان معرفی می‌کنند که ما صاحب چه نوع فرهنگی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در اسلام موضوع حجاب از ضروریات است و هیچ مسلمانی نمی‌تواند منکر حجاب شود، زیرا یکی از ضروریات دین اسلام است و برای حریم‌ها حجاب واجب شده است.

وی گفت: حجاب برای زن لازم و واجب است که بتواند در کارهای جمعی مشارکت کند، برای اینکه بتوانیم از توانمندی‌های زنان در جامعه استفاده کنیم و این قشر عظیم را به صحنه بیاوریم حجاب واجب و لازم شده است.

نماینده مردم تهران گفت: نظر اسلام این است که زن می‌تواند با شور و شکوه بیشتری در اجتماعات حضور پیدا کند اما با حفظ و مقرراتی که برای آنان تعیین شده است.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی گفت: ما به محیط سالم نیازمندیم و هر کس بخواهد محیط جامعه را ناسالم کند، به حقوق عمومی مردم لطمه زده است.

وی افزود: فضای جامعه متعلق به همه است و همه نسبت به آن حق دارند و باید قواعد و ضوابط اجتماعی را همگان رعایت کنند تا در راستای سالم‌سازی محیط کمک شود.

نماینده مردم تهران گفت: یکی از اهدافی که دشمن آن را در تهاجم فرهنگی دنبال می‌کند، این است که بنیان خانواده را بهم بریزد و برای آن مشکلاتی را به وجود بیاورد.