به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی شامگاه گذشته در سخنرانی احیای دومین شب قدر در مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان با بیان اینکه امشب یکی از شب‌های استثنائی سال است، اظهار داشت: در طول سال زمان‌های ویژه‌ای داریم که براساس رهنمودهای دینی در فرهنگ و معارف اسلامی نسبت به این زمان‌ها هشدارهایی داده شده و این زمان‌ها معرفی شدند تا مسلمانان بیشتر آنها را بشناسند و از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه باید از این فرصت‌ها استفاده کرد، افزود: برخی از افراد نیز این فرصت‌های مهم را در زندگی از دست می‌دهند و باید ‌بدانند که خیلی از فرصت‌های از دست رفته قابل جبران نیست؛ انسان فرصت‌های گوناگونی در زندگی دارد که برخی از آنها تنها یکبار است و برخی از آنها تکرار می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از این فرصت‌ها فرصت شب‌های قدر است که فرصتی ویژه‌ای در زندگی افراد است و باید آنها را دریابیم، گفت: شب بیست و یکم ماه رمضان یکی از شب‌های مهم هر است که احتمال داده شده که این شب، شب قدر باشد.

وی با اشاره به اینکه زمان قطعی شب قدر مخفی است و برای آن هم دلایلی وجود دارد همان طور که وقت ظهور مخفی است اما علائمی برای آن وجود دارد، افزود: امام زمان (عج) در زمان ظهور با ابزار روز وارد می‌شود؛ گفته شده امام زمان (عج) با شمشیر مقابل ظالمان می‌ایستد و به صحنه می‌آید و باید گفت که شمشیر مظهر قدرت است و آن حضرت با قدرت زمان وارد صحنه می‌شود.

تقوی با بیان اینکه در شب قدر مقدرات ما رقم می‌خورد و ما امشب به این امید به این اینجا آمده‌ایم که شب قدر را درک کنیم و پرونده جدیدی برای ما باز شود، ادامه داد: امشب شب دعا و درخواست است تا از عنایات خداوند بیشتر بهره‌مند شویم و باید‌ بدانیم که شب قدر یک ظرف زمانی است که قرآن در آن نازل شده است؛ این شب قلب ماه رمضان و ارزش آن بالاتر از هزار ماه است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر ویژگی‌ها و اهمیت شب‌قدر، افزود،: شب قدر، شب تقدیر و مقدرات یک ساله است و انسان باید با طهارت در این جلسه حاضر شود و این طهارت شامل طهارت جسمی و روحی می‌شود.

وی با بیان اینکه شب قدر شب پاکی از گناه‌هان است و در این شب باید در جست‌وجوی حیات باشیم، ادامه داد: نشانه حیات، تحرک، تلاش، کوشش، بهره‌گیری از امکانات موجود و فرصت‌ها است؛ یک ملت و یک انسان زنده تعاریفی دارد و در زنده بودن نشاط، تلاش و بهره‌مندی و ابتکار وجود دارد و هر چه خمودی و کسالت و تنبلی بیشتر شود به مرگ نزدیکتر می‌شویم.

تقوی بیان کرد: امشب آمدیم تا طلوع فجر را احیا نگه داریم که نشان دهیم زنده هستیم تا به آمریکا، ضدانقلاب و نفوذی‌ها و حتی به مردم غزه و جبهه مقاومت بگوییم که ملت ایران ملت شب 21 ماه رمضان است، ملت ایران قوی و قدرتمند در صحنه حاضر است حتی اگر شب و روز بر ما گلوله ببارد و هر روز توطئه‌ای جدید علیه ما انجام شود، حتی اگر در مراسم حاج قاسم این مرد میدان و سردار دل‌ها مردم به خاک و خون کشیده شوند ما باز هم زنده‌ایم و در صحنه حضور داریم.

وی با بیان اینکه حاج قاسم به ما درس حیات و زندگی می‌دهد، فرمانده‌ای که مرد میدان بود و حضور در صحنه یکی از ویژگی‌های انسان‌های زنده است، گفت: حاج قاسم سلیمانی و حاج قاسم‌ها، عماد مغنیه‌ها و سرداران رشید و بزرگ این میدان فرزندان شب احیا هستند و درس حیات و زندگی را از این منبرها و مساجد و از این شب‌های قدر آموختند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما پیرو مولای متقیان علی علیه السلام هستیم، شخصیتی که فرمود از روزی که با پیامبر (ص) بیعت کردم در کنار رسول خدا حضور داشتم و هیچ وقت غیبت نکردم، افزود: کسی که با فرهنگ شب قدر زیست کند هیچگاه در صحنه انقلاب غیبت نمی‌کند، پیام شب قدر، احیا، زنده بودن، جوشش، کوشش و رویش است و باید بدانیم که چرا شب زنده‌داری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن هم از همین روحیه ما می‌ترسد، از روحیه زنده بودن و امید ‌داشتن ادامه داد: رهبر معظم انقلاب مدت‌ها است که بر دو مسئله ایمان و امید تاکید دارند و دشمن همه امکاناتش را به کار گرفته که امید مردم ما را بشکند و یاس و ناامیدی را جایگزین آن کند اما انسان مومنی که خط و راهش را مشخص کرده هیچگاه ناامید نمی‌شود.

تقوی با درود به مردم غزه، گفت: مردم غزه طی این مدت سخت‌ترین جنایات تاریخ را دیدند اما حتی یک نفر آنها اظهار ناراحتی و شکایت نکرد؛ در طول تاریخ جنایتی بالاتر از جنایات امروز غزه نداشتیم و صهیونیست‌ها بدانند که مردم ما در سراسر دنیا روشنگری کرده و نسل ما جنایات آنها را به جهانیان نشان خواهند داد.

وی با بیان اینکه بیش از 45 هزار انسان کشته شده و حدود هشت هزار انسان هنوز زیر آوار است، افزود: از یک طرف بمب بر سر مردم مظلوم غزه ریخته می‌شود و قطعنامه سازمان ملل را وتو می‌کنند و از طرف دیگر می‌خواهند به دنیا بگویند که ما انسان و طرفدار حقوق بشر هستیم و بدانید که همین شب‌های قدر شما را ریشه‌کن خواهد کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما در کشور خود مشکلاتی هم داریم و آن را انکار نمی‌کنیم و البته بخشی از این مشکلات را دشمنان به وجود آورده‌اند و البته برخی از مشکلات هم به دلیل ضعف مدیریت‌ها و مسائل داخلی است که باید دست به دست هم داده و آن را حل کنیم، بیان کرد: از همان روز اول می‌دانستیم که مرگ بر آمریکا گفتن و اسرائیل را محکوم کردن هزینه دارد اما این ملت غیور ایستاده است.

وی با بیان اینکه قرآن کتابی است که امروز راه را باز کرده است، گفت: قرآن را آتش می‌زنند و بیش از 45 سال است که به قرآن بی احترامی می‌کنند اما نتوانستند ارزش قرآن را پایین بیاورند و بعد از این جنایات تعداد طرفداران مسلمانان و اسلام و قرآن بیشتر هم شده است.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی در این سفرهمراه با نماینده ولی فقیه در استان کرمان، به‌زیارت مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رفته و به‌مقام شامخ ایشان ادای احترام کرد.